foto:www.futura.pl

Gwiazda Cygańskich Czarów

 

Elena Rutkowska z niesłabnącą popularnością występuje od lat w całym kraju z folklorem cygańskim we własnych programach artystycznych

Profesjonalne przygotowanie aktorskie i talent wokalny oraz własny zespół i zapraszani goście powodują, że występy są zawsze dużą atrakcją dla publiczności zarówno na większych, jak i na mniejszych scenach.

Oprawa artystyczna imprez PR aranżowana indywidualnie na bazie programów Eleny Rutkowskiej

Program standardowy - Estradowe show
Cudowna autentyczna muzyka romska, śpiew, taniec i stroje artystów stwarzają niezapomnianą atmosferę, która wprowadza widzów w zaczarowany i tajemniczy świat Romów.

Program kameralny
Elena Rutkowska z jednym muzykiem prezentują program „Wieczór muzyczny Cygańskie Czary”

Rewia estradowa
Barwne muzyczno-taneczne show z wybuchową mieszanką rytmów cygańskich, hiszpańskich, rosyjskich. Muzyką na żywo i udziałem gwiazd estrady romskiej. Wielokrotnie wypełniła widownię Opery Podlaskiej, podobnie jak później w filharmonii w Częstochowie i Łomży.


Rewia estradowa

Oferta na duże sceny z muzyką na żywo i udziałem gwiazd estrady romskiej w barwnym muzyczno-tanecznym show pełnym ognistego temperamentu. Wybuchowa mieszanka rytmów cygańskich, hiszpańskich, rosyjskich

Estradowe show

Najczęściej prezentowane muzyczno - taneczne show z niezapomnianą atmosferą. Cudowna autentyczna muzyka romska, śpiew, taniec i stroje artystów wprowadzają widzów w zaczarowany i tajemniczy świat Romów.


Wieczorki muzyczne

Utwory z wielu krajów indywidualnie przygotowane z zachowaniem ich piękna na małej scenie

 Zapraszamy media i konferansjerów
do odwiedzenia dodatkowej strony na temat cygańskiego repertuaru artystki

The Gypsy Magic Queen
 

Elena Rutkowska realizuje od lat swój cel, by z piękną muzyką cygańską dotrzeć do ludzi nawet w odległych i małych miejscowościach. Dobrze obrazuje to opublikowany w Internecie przykład z Siennicy Różnej, z okazji inauguracja Letniej Akademii Reportażu im Ryszarda Kapuścińskiego. Taką decyzję podjęła jako młoda aktorka, w efekcie pełnych serdeczności rad Hanki Bielickiej.

Wieloletnie spotkania z publicznością zrodziły marzenie o wystawieniu rewii estradowej i zaproszeniu jako honorowego gościa Jerzego Ficowskiego, którego postać szeroka publiczność mogła poznać w filmie "Papusza", gdzie zagrał go Antoni Pawlicki. Pierwszą próbą zrealizowania projektu Rewii był koncert z muzykami Filharmonii Podlaskiej i bałkańskimi rytmami, a jego fragment jest na płycie "Cygańskie Czary". To otworzyło drogę dla międzynarodowego projektu, który w efekcie zmian na najwyższych szczeblach władzy i cofniętego dofinansowania nie został jednak zrealizowany. Prapremiera ze wsparciem TVP mogła odbyć się dopiero w warszawskim teatrze Sabat, który prowadzi legenda polskiej rewii Małgorzata Potocka.

 

Z myślą o publiczności na koncertach nagrana została także pierwsza płyta "Cygańska Miłość". Przedstawiciel Romów przy ONZ napisał w recenzji m.in. " Zawsze z wielkim zainteresowaniem słucham śpiewającą Elenę Rutkowską ... nadaje znanym utworom nowe piękno... z jakże wielkim wyczuciem i starannością  o zachowanie klimatu tych pięknych utworów ". Wybrane utwory z tej płyty widzowie TVP mogli usłyszeć w programie Stokłosy i Józefowicza "Wieczór Cygański", gdzie Elena Rutkowska występowała m.in. z Edytą Geppert, Emilianem Kamińskim i Nataszą Urbańską. Wikipedia podaje, że te wieczory w Buffo, były inspiracją dla programu "Przebojowa noc".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W wielu miastach Polski.zaprezentowała się z artystami narodowej sceny w Kijowie

Własny zespół z magiczną nazwą "Cygańskie Czary"
pozwala Elenie Rutkowskiej zapraszać do współpracy rewelacyjnych muzyków romskich, którzy mają własne wizje artystyczne.

Prapremiera Rewii odbyła się we wspólpracy z Rolandem Bielickim, który ze swoim zespołem stworzył atmosferę tradycyjnych wystepów rodzinnych na scenie. W specjalnej edycji programu standardowego występowała z lauratem konkursu na Elvisa Presleya. W programie można było uszłyszeć tradycyjne piosenki romskie, które Elvis Nath wykonywał w stylu króla rock and rolla, co pokazało jakie korzenie miała muzyka Presleya. W innej wersji gitarzysta Zorba ze swoim zespołem nawiązywał w bardziej prostej formie do tradycji muzycznych lat 20 w Niemczech, skąd ten styl w tragicznych okolicznościach wywędrował do Paryża, a amerykańscy jazzmani zawieźli go później do Nowego Joku.

W 30 minutowej prezentacji poniżej są fragmenty prapremiery Rewii oraz transmitowanych w telewizji występów Eleny z repertuarem cygańskim.

Jest tu także fragment wywiadu radiowego, w którym wspomniała o przejawach braku szacunku dla tej muzyki. Miała na myśli dziwne zamówienia, które czasami dostaje. Spowodowało to obsesyjne ataki na nią ze strony dyrektora Festiwali Romskich Don Vasyla Szmidta i jego kolegi prezesa Królewskiej Fundacji Romów Bogdana Trojanka. W dziwny sposób zlikwidowana została również w Wikipedii istniejącą od lat informacja o Elenie Rutkowskiej.